Powszechnymi dolegliwościami, które mogą zdarzyć się po podróży do obcego miejsca sią dolegliwości gastryczne. Zalicza się do nich zatrucia, biegunki oraz zaparcia. Zaburzenia tego rodzaju związane są najczęściej ze zmianą diety i warunków odżywiania oraz obcą florą bakteryjną.

Zarówno dieta, typy i rodzaj posiłków oraz flora bakteryjna jest charakterystyczną cechą poszczególnych szerokości geograficznych. Tym samym oznacza to, iż zmniejszając miejsce pobytu zmieniają się ich cechy. Tym samym wystawiamy nasz organizm na inne, często obce dla niego warunki, na co on często reaguje dolegliwościami gastrycznymi.

Czy można temu się przeciwstawić, nie rezygnując jednocześnie z podróży?

Jak się okazuje można skutecznie zapobiegać niektórym z tych problemów. Sposobem na to jest np. wypijanie butelkowanej wody mineralnej. Ponadto ważne jest mycie rąk przed każdym posiłkiem. Zaleca się również, aby stopniowo przyzwyczajać organizm do nowej diety.

Jeśli już jednak pojawią się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, warto mieć w apteczce preparaty, które pomogą je zwalczyć. Zalicza się do nich takie, które zawierają olej rycynowy lub liść senesu. Na wzdęcia i uczucie pełności oraz bólu w jamie brzusznej, pomocne okazują się środki, które zawierają wyciąg z ziela karczocha lub rumianku. Dzieje się tak dlatego, iż preparaty te działają rozkurczowo i wiatropędnie.

www.wczasy-dla-seniora.pl

 

Dodaj komentarz