Choroba lokomocyjna jest schorzeniem, które występuje na skutek brak zgodności bodźców wzrokowych oraz pochodzących z błędnika, które są odbierane przez ośrodkowy układ nerwowy. Choroba ta objawia się w początkowym okresie brakiem apetytu, złym samopoczuciem i zmęczeniem, natomiast później nudnościami i wymiotami. Jest ona zaburzeniem, które dotyka również ludzi starszych.

Co robić, aby jej uniknąć?

Zaleca się, aby osoby, które mają skłonności do tego typu dolegliwości siadały przodem do kierunku jazdy. Ponadto zleca się, aby jadąc autobusem czy pociągiem wybierać te miejsca, które są najdalej oddalone od osi kół.

W przypadku lotu samolotem, zaleca się, by zająć miejsce w takim fotelu, który zlokalizowany jest nad skrzydłem i to najlepiej od strony okna. Poleca się także, aby przed wyjazdem zjeść lekki posiłek, natomiast nie spożywać napojów gazowanych. Osoby, które mają przed sobą niedaleką perspektywę podróży powinny być wypoczęte. Również w czasie podróży powinny one przyjąć pozycję wygodną, relaksacyjną – najlepiej jeśli będzie to pozycja półleżąca z podparciem głowy.

www.wczasy-dla-seniora.pl

 

Dodaj komentarz